Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Paks Margareeta muuseum-külastuskeskus

  Suur Rannavärav on sajandeid olnud Tallinna vanalinna merepoolseks sissepääsuks. Tallinna sümbolina tuntud väravatornis Paks Margareeta asub tänapäeval Eesti Meremuuseumi filiaal.

  UNESCO pärandisse kantud kompleks annab ülevaate merekaubandusest, -ametitest ja navigatsioonist nii keskajal kui ka purje-, auru- ja mootorlaevade ajastul. Ühtekokku on 1000 m² ekspositsioonipinda. Tähteksponaadiks on 2015. a. Kadriorust leitud 700-aastane Koge vrakk. Näha saab ligi 70 laevamudelit, millest 17 on just näituse jaoks loodud, ligi 700 eset ning 50 digi- ja käed-külge lahendust.
   
  Muuseumi katuselt saab nautida vaadet merele ja vanalinnale. Avatud on ka kohvik.

  Suur Rannavärav on ehitatud Tallinna linnamüüriga samal ajal, 14. sajandil. Paarsada aastat hiljem, 1529. aastal, püstitati värava kõrvale suurtükitorn Paks Margareeta, üks varasemaid rannakaitse ehitisi Eestis.  Oma nime on Paks Margareeta saanud tõenäoliselt oma kuju järgi - on ta ju kõige tüsedam torn linnamüüris. Torn on olnud kasutusel laskemoona- ja relvalaona ning vanglana. Paksu Margareeta kohta räägitakse mitmeid toredaid lugusid. Tallinna rae dokumentidest leiab kinnitust üks lausa uskumatuna tunduv seik 16.sajandi keskpaigast. Nimelt olla Tallinna saabunud köietantsijad Itaaliast, kes pannud ühe otsa köiest Oleviste kiriku külge ja teise sadamasse, mis oli tol ajal Paksu Margareeta juures, ning kõndinud mööda seda köit alla.

  Tallinn Cardiga sissepääs tasuta.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 367 hinnangul

  • Recommend

   tripadvisor rating 4 of 5
   detsember 9, 2020 Autor: Darklov123

   Interesting renovated museum. Good multimedia solutions. Was worth visiting and probably would visit again.

  • Great new museum

   tripadvisor rating 5 of 5
   jaanuar 28, 2020 Autor: Mikael F

   After a two-year renovation, the medieval Great Coastal Gate and Fat Margaret Tower were converted to a museum that was opened in November 2019. This museum provides interestingly a detailed look at... Vaata veel

  • Nothing compared to the Lennusadam. But great views

   tripadvisor rating 3 of 5
   jaanuar 1, 2020 Autor: LauraH8699

   Great views at the roof top terrace! Place is not too big so won't take too much time and also suitable for kids. Well renovated and nice place in the old town, but still not even close as good as... Vaata veel