Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Niguliste muuseum (Niguliste kirik)

  Selles 1230 aastate kirikus, millest on saanud muuseum, võib näha imekauneid altarimaale, keskaegseid hauaplaate ja muid religioosse kunsti meistriteoseid.

  Pühakud, tantsivad luukered ja hõbe, aeg-ajalt peetavatest kontsertidest rääkimata, on siinsed peamised vaatamisväärsused.

  See Gotlandi saarelt pärit saksa kaupmeeste/asunike rajatud tugev kirik täitis enne linnamüüri ehitamist ka kindluse ülesandeid. Hoone elas üle reformatsiooniaegse rüüstamise 1523. aastal, aga 20. sajandil tal nii hästi ei läinud, hävides Teise maailmasõja ajal toimunud pommitamise tagajärjel.

  Alates kiriku restaureerimisest 1980ndatel on seal töötanud usuteemalisele kunstile pühendatud muuseum, mille kõige kuulsam teos on Bernt Notke ilus, kuid kõhedust tekitav maal „Surmatants“. Muuseumi väljapanekus on ka detailirohked altarimaalid, barokkstiilis kroonlühtrid ja sajanditevanused hauaplaadid ning hõbedakambris saab näha linna käsitööliste gildidesse kuulunud meistrite imekaunist loomingut.

  Hoone hea akustika teeb sellest ka suurepärase kontserdisaali, kus peaaegu igal nädalavahetusel toimuvad oreli- või koorikontserdid.

  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 428 hinnangul

  • Dance of Death painting makes this a world class museum!!!!!

   tripadvisor rating 5 of 5
   august 21, 2020 Autor: PBTravelstheWorld

   Petite museum that shows medieval art. The large "Dance of Death" painting along the back wall is the best of it's kind in the world and is beautifully presented. It is a reminder that we are all... Vaata veel

  • Compact museum with some very interesting objects

   tripadvisor rating 5 of 5
   juuli 30, 2020 Autor: JouniE10

   Niguliste Church is not one of the art museums where you need hours or even days. But this quite compact museum has an exhibition with some of the most beautiful works of medieval art in all Europe... Vaata veel

  • Wonderful Medieval Art in Huge Church

   tripadvisor rating 5 of 5
   aprill 18, 2020 Autor: EileenMtShasta

   Really wonderful old church which is huge inside, and has so many interesting and intricate works of medieval art, including the "Dance of Death". I was lucky to come when they happened to be having... Vaata veel