Top seitse asja, mida Tallinnas jõuludel teha

  Aasta pimedaimal ajal muutub Tallinn tõeliseks jõulumaaks: väljakutele kerkivad ehitud kuused, tänavad ja pargid kaunistatakse jõulutuledega, toimuvad erinevad üritused ning õhus on tunda rõõmsat ootusärevust – olgu see siis jõulukinkide otsimisel, kultuurisündmusel või koos lähedastega meeldivalt aega viites mõnes õdusas vanalinna kohvikus. Mida peaks Tallinnas kindlasti tegema, et pealinna maagilisest jõulutundest osa saada? 

  1. Jaluta Tallinna vanalinnas – ainulaadsel, tõeliselt ehedal jõulumaal

  Tallinna vanalinn on unikaalne ja seda mitte ainult Eesti mõttes: kitsaid tänavaid ääristavad 13.-16. sajandist pärit arhitektuuripärlid, kaunist linnasüdant ümbritseb keskaegne kaitsemüür ning salapärastesse hoovidesse on peitunud imearmsad kohvikud ja pisikesed käsitööpoed. Talvekuudel muutub vanalinn aga lausa maagiliseks: Raekoja platsil särab linna väärikaim kuusk, jõuluturult saab osta head ja paremat, vaateakendel näeb kunsti ja lausa etendusi, Harju mäel käib vilgas uisutamine ning õhus on tunda sooja glögi- ja piparkoogilõhna… Tule ja avasta Tallinna tõeline jõulumaa!

  2. Otsi üles Tallinna kauneim jõulupuu

  Siililegi selge, et Eesti kuulsaim jõulupuu asub Raekoja platsil – just siia püstitati 15. sajandil maailma esimene avalik kuusepuu. Aga kohe kindlasti ei ole tegu ainsa kuusega Tallinnas: jõulupuud kõrguvad pea igal linnaväljakul, suuremas muuseumis, kirikus või kaubanduskeskuses, üks uhkem kui teine. Sel aastal saab Tallinnas imetleda näiteks Eesti suurimat üleni pilliroost kuuske, mitmeid rikkalikult ehitud igihaljaid kaunitare, huvitavaid erilahendusi ning muidugi ka klassikalisi jõulukuuski. Vaata, kas leiad kõik üles? 

  3. Saa osa vähemalt ühest Tallinna kultuurielamusest

  Kiirel pühadeperioodil kipub ununema, et jõulud on ennekõike aeg lähedastele. Mis võiks olla parem kui astuda koos tavarutiinist välja, külastada ühte pealinna mitmekümnest muuseumist, osaleda ekskursioonil, kuulata kontserti või vaadata mõnd põnevat teatrietendust? Tallinna kultuurielu on mitmekülgne ning paljud muuseumid ja vaatamisväärsused pakuvad jõuluperioodil eriprogramme. Leia endale sobivaim elamus meie Tallinna jõulusündmuste kalendrist

  Pealinna-päkapiku erivihje! Kui soovid oma kallitele (või miks mitte ka iseendale) kinkida elamusi, osta Tallinn Card! Ühe kaardiga saab külastada üle 40 Tallinna parima muuseumi ja vaatamisväärsuse, kasutada ühistransporti ja lisaks veel mitmeid põnevaid soodustusi. Tallinn Card kehtib vastavalt valikule kas 24, 48 või 72 tundi ning kingitust saab kasutada 12 kuu jooksul. Vali sobiv kaart, pane kaasa head soovid ning saadame kingituse armsas pakendis otse saajale. Kingi elamusi, kingi kultuuri!

  4. Osale ekskursioonil

  Arvad, et tunned Tallinna läbi ja lõhki? Või vastupidi - ei tea pealinna erinevatest linnaosadest eriti midagi? - Ekskursioonidel avastad kohti, millest Sul varem aimugi olnud, näed tuttavaid paiku läbi värske pilgu ning saad teada palju uut ja põnevat. Jõuluperioodil on pakkumine eriti rikkalik: valikus on lõbusad ajareisid keskaega, laternamatkad, linnaloomade lood, jalutuskäigud õhtueinega ja palju muud.  

  5. Osta Tallinnast Eesti käsitööd ja disaini – suurepärane jõulukingiidee!

  Mida kinkida jõuludeks? Tallinna vanalinna on peitunud kümneid pisikesi käsitöö- ja disainipoode, mis pakuvad päris ehedat Eesti loomingut. Lausa nii ehedat, et mitmes töökojas on võimalik kohapeal näha, kuidas meistriteosed käsitööna valmivad. Piilu näiteks Katariina GildiMeistrite Hoovi, Eesti poodi, Käsitöö Majja või Kaarmanni poodi – nädalalõppudel toimub seal nii mõndagi põnevat! Kui aga soovid endale või lähedastele midagi tõeliselt kordumatut, siis valmista kink ise – valida saad mitme erineva meistritoa vahel, alates jõulukaartide valmistamisest päris vaipade kudumiseni.

  Linnas toimub ka mitmeid erinevaid laatasid: jõuluturg Raekoja platsil, kunstnike, käsitööliste ja disainerite jõulumüügid ning südamlikud heategevusüritused. 


  6. Proovi jõulumaitseid Tallinna restoranides

  Tänavatoidust fine dininguni, rahvusköökidest fusionini, peenetest restoranidest hubaste kohvikute ja trendikate baarideni – Tallinnas leidub kõike. Jõuluperioodil ootavad Sind ees jõulumenüüd ja hooajalised eripakkumised, millest tasub kindlasti kinni haarata. Kui tundub, et valida on raske, siis mitmetes vanalinna restoranides saab proovida viie-eurost jooki või ampsu – suurepärane võimalus katsetada rikkalikult erinevaid maitseid uidates mööda keskaegseid jõulutuledes tänavaid. 

  7. Jää Tallinna ööseks - kasvõi naaberlinnaosasse!

  Kui tundub, et kõik jõulutegevused ei mahu päris ühte päeva – veeda öö Tallinnas. Oleme koostöös hotellidega kokku pannud mõnusad jõulupakkumised, et Sul oleks hea ja rahulik pealinna avastada. Tule üksi, kaaslase, pere või sõpradega ning naudi tõelist linnapuhkust.   

  Hea teada! Uuri hoolega, mida erinevad pakkumised sisaldavad. Mitmetel kampaanias osalevatel hotellidel on külalistele varuks tõelised pühadeüllatused.  

  Hoiame üksteist

  Seoses koroonaviiruse leviku tõkestamisega tuleb toitlustus-, meelelahutus- ja kultuuriasutustes hoida gruppide vahel vähemalt kahemeetrist distantsi ning ühes seltskonnas võib viibida kuni kümme inimest (nn 10+2 reegel). Piirang ei kehti peredele ning teatri-, kino- ja kontserdisaalides, kus on kindlad märgistatud istekohad. 

  Poodides, kaubanduskeskustes ja muudes ühiskasutatavates ruumides tuleb järgida nn 2+2 nõuet: hoia distantsi ning liigu maksimaalselt kahekesi.  

  Palun pea reeglitest kinni ja jälgi ka teisi ettevaatusabinõusid: pese või desinfitseeri tihti käsi, rahvarohketes siseruumides kasuta maski ning võta arvesse erinevates kohtades kehtivaid soovitusi. Kui kasutad nutitelefoni, lae alla ka HOIA mobiilirakendus. Haigena püsi kodus. 

  Rohkem infot leiad kriis.ee lehelt. Hoiame üksteist!