Foto: Toomas Tuul
Foto: Toomas Tuul

  Rocca al Mare - eksootilised loomad ja ehe külaelu

  Rocca al Mare paikneb linna lääneservas. Piirkonna nimi tähendab itaalia keelest tõlgituna kaljut mere ääres. Selle nime pani oma siia rajatud suvemõisale 1863. aastal kohalik parun Arthur Girard de Soucanton.

  Praegu laiub mõisa alal Eesti Vabaõhumuuseum. See parkmets tutvustab traditsioonilist Eesti külaelu. Muuseumi valduses on peaaegu 80 hoonet 19.-20. sajandist, sh talud, veskid, võrgumajad, külakool, kabel, pritsimaja ja palju muud. Ajastutruult riietunud muuseumitöötajad tutvustavad vanu töövõtteid ja möödunud aegade eluviisi. Vabaõhumuuseumis elustuvad kõik eesti rahvakalendri tähtpäevad vastlatest jõuludeni ja muuseumi külastajadki saavad elustunud rahvakommetes kaasa lüüa.
  Rocca al Mare teine oluline vaatamisväärsus on Tallinna Loomaaed, mille suurimaks uhkuseks on üks maailma rikkalikum mägikitsede ja –lammaste  kollektsioon. Neile, kes veelgi suuremat põnevust jahivad, asub Rocca al Mares FK Keskus, kus adrenaliiniotsijad saavad end proovile panna kardirajal ja värvisõjas (paintball).

  Rocca al Mare on ka ostuparadiis, mis asub otse loomaaia vastas. Selles hiigelsuures ostukeskuses leidub tuntud brändipoodide kõrval ka palju lasterõivaste ja mänguasjade kauplusi ning peresõbralikke kohvikuid ja restorane, samuti laste mängunurkasid.
  Paljud nimekate muusikute suurkontserdid, samuti traditsiooniline käsitöömess Mardilaat, leiavad aset Rocca al Mare kuulsas Saku Suurhallis. Jäähoki- ja uisusõprade rõõmuks tegutseb otse Saku Suurhalli kõrval Škoda Jäähall.