Foto: Maret Põldveer-Turay
Foto: Maret Põldveer-Turay

  Nõmme – küla keset linna

  See Tallinna edelaserva-ala jääv lühikese bussi- või rongisõidu kaugusel asuv linnaosa naudib eemalolekut suurlinna melust ja kõrghoonetest. 
  Väikese linna atmosfääriga Nõmme on vaikne, metsane 1920.–1930. aastatel ehitatud majadega piirkond. Ajaloolises keskuses on taluturg, hiljuti avatud kohvikud ja pubid, omapärane loss ja palju muid vaatamisväärsusi.

  Rocca al Mare & Nõmme

  Nõmme tundub ülejäänud linnast eraldatud külana põhjusel, et enne Tallinnaga liitmist 1940. aastal oligi see omaette haldusüksus. Piirkond võlgneb oma olemasolu baltisaksa maaomanikule Nikolai von Glehnile (1841–1923), kes rajas oma tsaariaegsele mõisavaldusele tõelise linna ja sai tuntuks oma ekstsentrilise loomuse ning pööraste projektidega. Kinkis Glehn ju oma maad poolmuidu ja tema ehitatud lossi välimusega mõisahoone läks tavadega vastuollu.
  Paar kilomeetrit Nõmme keskusest ida poole jääv Glehni loss ja seda ümbritsev park on praegu silmapaistvamaid Nõmme vaatamisväärsusi. Von Glehn lasi parki paigaldada kujud, millest kummalisemad on hiiglaslik graniitkrokodill ja  Kalevipoja skulptuur.

  Nõmme on ka ideaalne keskkond aktiivseks ajaveetmiseks. Siin asub  seikluspark, ujula, lumepark ning mitmed metsarajad nii jooksuks, rattasõiduks kui suusatamiseks. Nende jaoks, kes jalgsi looduses matkata armastavad, on kindlasti üheks lemmikkohaks Pääsküla raba. 
  Tiheda graafikuga buss nr 36 sõidab kesklinnast Nõmme peatusse umbes 25 minutiga. Nõmmele saab Tallinna kesklinnast Balti jaamast ka rongiga.

  Leia Nõmme kõik söögikohad.