VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA -5..-1
HOMME -7..-3
ÜLEHOMME -8..-4
 

Fotograaf: Hille Saluäär

Fotograaf: Kristjan Mändmaa

Fotograaf: Johannes Arro

Fotograaf: EKM

Fotograaf: Harri Rospu

Fotograaf: Mari Kadanik

Tallinn Card soovitab veebruaris

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  22.01.2018

Veebruaris tähistab Eesti Vabariik oma 100. aastapäeva. Selle puhul kutsub Tallinn Card osa saama näitustest ja sündmustest, mis igaüks omas võtmes jutustavad Eesti Vabariigi lugu. Veebruarikuu märksõnaks on ka Valentinipäev ehk sõbrapäev – võta sõber kaasa ja nautige vanalinna ilu Harju tänava uisuplatsil.

Tasuta Tallinn Cardiga

Eesti Ajaloomuuseum – Maarjamäe Loss

Eesti Ajaloomuuseum avab värskelt renoveeritud Maarjamäe Lossis suursuguse näituse „Minu Vaba Riik“ 15. veebruaril, et tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva. Näitus viib külastaja läbi Eesti 100-aastase ajaloo kuni tänasesse päeva, kõneledes olulistest poliitilistest sündmustest, Eesti Vabariigi elu-olust ning ka meie endi muutumisest. Näitus on interaktiivne ja mänguline, kuid näha saab ka unikaalseid esemeid.  See on meie lugu!

Fotograaf: Hille Saluäär

KGB Vangikongid

Tallinna vanalinnas, Pagari tänav 1 hoone keldris asus Nõukogude okupatsiooni ajal üks kurikuulsamaid ja kardetuimaid eeluurimisvanglaid. Pagari tänava kongide näol on tegemist omamoodi vaikiva ja vahetu tunnistajaga, mis kõneleb iga seinapooriga seal aset leidnud inimõiguste ränkadest rikkumistest ja inimvaenulike režiimide kuritegudest. Külastajate ees avaneb kelder kahe koridori, kuue kongi ja ühe kartseriga. Kongid on konserveeritud ning külastajatele avatud säilinud kujul.

Fotograaf: Johannes Arro

Kiek in de Kök

Läänemeremaade võimsaim kaitsetorn Kiek in de Kök rajati oma esialgsel kujul aastatel 1475-1483. Püsiekspositsioon „Ajarännak. Tallinn 1219-2219.” räägib sõjapidamisest vanas Tallinnas, annab pildi katkust ja näljahädadest ning tutvustab kuritegusid ja karistusi keskaegses linnas. Veebruaris avaneb veel viimane võimalus (11. veebruarini) nautida kunstnik Renaldo Veeberi mälestusnäitust “800/100/80”, millega tähistatakse 800 aasta möödumist Madisepäeva lahingust, Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ning eesti graafiku ja skulptori Renaldo Veeberi 80. sünniaastapäeva.

Fotograaf: Kristjan Mändmaa


Adamson-Ericu muuseum
 

Uus näitus Adamson-Ericu muuseumis „Kunstiühing Pallas 100. Sünd ja taassünd“ keskendub Kunstiühingu Pallas loomisele saja aasta eest ja tegevusele kuni Konrad Mägi surmani, hõlmates ka ühingu taastamist kolmekümne aasta eest. Pallase näol on tegu meie vaimu- ja tundekultuuri arengus esmajärgulist osa etendanud ühinguga, mis sündis käsikäes Eesti riigiga.

Fotograaf: EKMSoodustus Tallinn Cardiga

Rahvusooper Estonia – Festival “Eesti teater “Estonias”” 

Eesti Vabariik saab 100 aastaseks ning teatri 112. hooaeg on tihedalt seotud selle suure tähtpäevaga. 3. veebruaril Estonia kontserdisaalis toimuv kontsert eesti muusikast „Õnne, Eesti!“ on eellöögiks festivalile „Eesti teater Estonias“ 10.–22. veebruarini, mil laval on valik eesti autorite teostest. Festival kulmineerub 15. veebruaril kontsertlavastusega „Eesti pidu“, millesse on kaasatud terve Estonia maja. Laval kohtuvad Lembitu, Saare Juhan, Olav, Erna, Cyrano, Kratt ja paljud teised eestlaste kultuuriloos olulised ning omanäolised tegelased.
Tallinn Cardiga 15% soodustust pileti hinnast etenduse päeval.

Fotograaf: Harri Rospu

Harju tänava uisuplats

Liuglemine Harju tänava uisuplatsil on suurepärane võimalus kogeda romantilist talvemeeleolu ning koos sõprade ja perega lõbusalt ja aktiivselt aega veeta. Nii uisutajad kui kõik teised külastajad on teretulnud uisuplatsi kõrval asuvasse kohvikusse ennast kuuma joogiga soojendama. Kaunilt valgustatud vanalinn sinu ümber jätab sellest päevast kustumatu mälestuse.
Tallinn Cardiga 1h uisutamist 50% soodustusega! Uisulaenutus lisatasu eest.

Fotograaf: Mari Kadanik

Teile võiks veel meeldida