VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 15..24
HOMME 17..26
ÜLEHOMME 17..27
TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!
Liitumisega kinnitad nõusoleku andmete töötlemiseks.

Olete registreerunud uudiskirja lugejaks
 

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Fotograaf: Eesti Ajaloomuuseum

Fotograaf: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Fotograaf: Paul Kuimet

Fotograaf: Marko Leppik

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Fotograaf: City Tour

Fotograaf: Maikrahv

Tallinn Card soovitab mais

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  25.04.2018

Maikuus kutsume tutvuma Eesti rahva looga läbi 11000-aastase ajaloo, läbi eesti teatri ja muusika ning läbi groteskse nõukogudeaegse argipäeva. Looduse kevadist tärkamist on parim nautida Pirita jõe ääres asuvas Tallinna Botaanikaaias.

Tallinn Cardiga tasuta:

Eesti Ajaloomuuseum - Maarjamäe lossi tallihoone

Maarjamäe lossi tallihoone valmis 19. sajandi alguses. Tegemist on endise suhkruvabriku talliga, mis on nüüdseks keskkonna- ja energiasäästlikult renoveeritud Eesti Ajaloomuuseumi näituse- ja õpikeskkonnaks. 4. mail avatakse siin uus näitus “Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu”. Läbi aastakümnete on estraadi- roki, jazzi- ja popmuusika tähed toonud Eestile kuulsust ja hullutanud rahvahulki. Nõukogude võimu ajal oli levimuusika üks vahenditest, et seista vastu okupatsioonile ja hoida elus eesti kultuuri ja vaimsust. Taasiseseisvumisperioodil mängis levimuusika koos oma isepäisuse ja mässumeelsusega olulist rolli rahva teadvuse ja kokkuhoiutunde tõstmisel. Vabasse maailma naasmisega on Eesti levimuusika pööranud oma pilgud üle maailma.

Fotograaf: Eesti Ajaloomuuseum

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum asub vanalinnas ja paikneb ajaloolise linnamüüri ja Assauwe kaitsetorniga seotud hoones. Muuseumi püsinäitus „Lood ja laulud“ esitab läbi teatri ja muusika lugusid, mis kuuluvad Eesti kirjandusklassikasse ja laule, mis on iga eestlase repertuaaris. Lugudes ja lauludes avaldub rahvuse ja kultuuri eripära, aga ka sarnasus teiste rahvaste mütoloogia, ajaloo ning argieluga. Tule uurima, kas leiad sarnasusi Eesti ja oma rahva lugudes ja lauludes! 

Foto: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Eesti Ajaloomuuseum – Suurgildi hoone

Eesti Ajaloomuuseum Tallinna vanalinnas asub Suurgildi hoones, mis on 1417. aastal valminud hilisgooti stiilis hoone, kus aastasadu pidutses Tallinna kõrgkiht. Praeguseks on see Eesti Ajaloomuuseumi põhihoone, mis on läbinud põhjaliku restaureerimise. 
Ajaloomuuseumi püsinäitus „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu" jutustab lugusid Eesti värvikast ajaloost läbi aastatuhandete, aidates mõista siin elanud inimeste erakordsust. Näitusel saab ülevaate ka kunagisest hoone omanikust kaupmeeste gildist ja neile kuulunud maja rollist Euroopa ajaloos.

Fotograaf: Paul Kuimet

Tallinna Teletorn ja teletorni restoran

Eelmisel aastal populaarseks saanud näitus “Banaane ei ole. Ajareis Nõukogude argipäeva” tuleb taas ning on Teletorni tunnelis avatud 26.04 – 30.09.2018. See on pilguheit ajaperioodi, mille üle saavad eestlased täna muiata. Need, kes mäletavad, saavad meenutada toonast absurdsust ja rääkida sellest lastelegi. Välismaalased, kel Nõukogude ajaga otsest nostalgilist seost pole, saavad võimaluse heita pilgu raudse eesriide taguste inimeste igapäevaellu. Näituse pealkiri viitab Nõukogude ajal levinud vaimukusele: “Mida Nõukogude Liidus küll kõike ei ole! Sooja vett ei ole, telefoni ei ole, banaane ei ole…”. Banaane oli nähtud vaid piltidel või kinos. Kindlasti külastage ka Eesti kõrgeimat ehitist – Tallinna teletorni, kust avaneb 360 kraadi vaade Tallinna linnale. Tornis asuv restoran on kahtlemata linna parima vaatega ning Tallinn Cardiga saab restoranis 10% soodustust! 

Fotograaf: Marko Leppik

Tallinna Botaanikaaed

Tallinna Botaanikaaed asub kohe Teletorni naabruses. Avamaa-ekspositsioonis leidub ligi 6500 nimetust taimi, kasvuhoonetes lisaks 2000 nimetust taimi. Tallinna Botaanikaaia üheks põnevamaks osaks on Meelte Aed, mis on suunatud ennekõike erivajadustega inimestele, kuid ka  profi- ja hobiaednikele, ravimtaimehuvilistele, toidugurmaanidele ning kooliõpilastele. Aias saab taimi vaadata, puudutada, nuusutada, vahel ka maitsta ja isegi kuulata – tunnetada neid läbi kõikide meelte. Maikuu on õitsemise aeg ja seega suurepärane aeg Botaanikaaia külastamiseks!

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Soodsalt Tallinn Cardiga:

Tallinn City Tour

Tallinn City Tour pakub võimalust avastada Tallinna erinevaid asumeid ning tutvuda linna ajalooga omale sobivas keeles audiogiidi vahendusel. Kahekordsed hop-on, hop-off bussid viivad nii kesklinna ümbrusesse kui Rocca al Mare ja Pirita poole. Ka eespool soovitatud muuseumid ja vaatamisväärsused – Eesti Ajaloomuuseum – Maarjamäe lossi tallihoone, Tallinna Teletorn ja Tallinna Botaanikaaed, jäävad Tallinn City Touri marsruudile ning on tänu sellele väga mugavalt külastatavad. Tallinn Card PLUSiga on Tallinn City Tour tasuta ning Tallinn Cardiga -50%.

Fotograaf: Tallinn City tour

Maikrahv

Kuu nimele vastavalt tasub minna restorani Maikrahv. Legendi kohaselt oli Maikrahv kevade sümbol, kellele pühendatud peoga tähistati pika ja kurnava talve möödumist ning rõõmustati saabuva kevade üle. 
15. sajandist pärinevas majas pakutakse laias valikus rahvusvahelise köögi hõrgutisi. Tallinna Raekoja platsi melu saab nautida Maikrahvi päikeselisel suveterrassil. Tallinn Cardiga soodustus 10%.

Fotograaf: Maikrahv

Teile võiks veel meeldida