Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 14..22
HOMME 16..21
ÜLEHOMME 15..24
TELLI ENDALE UUDISKIRI

Telli tasuta Tallinna uudiskiri tulevate sündmuste,
vastavatud atraktsioonide, eripakkumiste ja palju muu kohta!
Liitumisega kinnitad nõusoleku andmete töötlemiseks.

Olete registreerunud uudiskirja lugejaks
 

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Fotograaf: Noora Karppi

Fotograaf: Paul Kuimet

Fotograaf: Paul Kuimet

Fotograaf: KUMU Art Museum

Fotograaf: Toomas Tuul

Fotograaf: Tallinn Town Hall

Fotograaf: Paul Meiesaar

Fotograaf: Bell-Marine

Tallinn Card soovitab juulis

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  18.06.2018

Juulis tähistab maaliline Kadrioru park 300. sünnipäeva. Lisaks pargis jalutamisele ning juubelisündmustel osalemisele tasub külastada ka Kadriorus asuvaid muuseume ja veeta meeldivalt aega naaberlinnaosas Pirital.

Tallinn Cardiga tasuta:

Kadrioru loss - Kadrioru kunstimuuseum

Kadrioru loss on uhke barokkstiilis keisriloss, mida ümbritsevad purskkaevud ning kaunis aed. Lossi rajas Vene tsaar Peeter I kingitusena oma abikaasale Katariinale, kelle järgi Kadriorg ka oma nime on saanud. Lossis eksponeeritakse Lääne-Euroopa ja Vene kunsti kogu.

Fotograaf: Kadi-Liis Koppel

Peeter I Majamuuseum

Peeter I Majamuuseum on Tallinna vanim muuseum, mis avati huvilistele aastal 1806. 17. sajandist pärineva suvemõisa soetas Vene tsaar Peeter I ning kasutas seda oma elukohana Tallinna visiitide ajal. Muuseumis eksponeeritakse ainulaadseid esemeid, mis ümbritsesid Peeter I ja Katariina I nende igapäevaelus. Samuti on majas omalaadne maalikollektsioon, mille pärliks on tsaar Mihhail I Fjodorovitš Romanovi originaalportree.

Fotograaf: Noora Karppi

Mikkeli muuseum

Kadrioru lossi kõrval asub Mikkeli muuseum. See on Eesti ainus väliskunsti kogul põhinev muuseum, mille on annetanud erakollektsionäär. Johannes Mikkeli Eesti Kunstimuuseumile kingitud kollektsiooni võib pidada Eesti üheks rikkalikumaks erakunstikoguks. Hiina ja Euroopa portselan ning Lääne-Euroopa maalid ja graafika on oluliseks täienduseks Kadrioru kunstimuuseumi kollektsioonile.

Fotograaf: Paul Kuimet

Kadrioru Lastemuuseum Miiamilla

Kadrioru pargis asub lastemuuseum MiiaMilla. 1937. aastal Kadrioru Lastepargi peahooneks ehitatud värvikas muuseumis on lastele ja peredele mõeldud teemamuuseum, kus kogeda ja õppida. Muuseumi ekspositsioon on lõbus ja mänguline võimaldades lastel küsida, vaadata, õppida ja pea kõike katsuda ning pakub enim tegevust lastele vanuses 3-11.

Fotograaf: Paul Kuimet

Kumu kunstimuuseum

Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone, mis meelitab ligi kõiki neid, kes tunnevad huvi eesti kunsti ja kultuuri vastu. Eesti suurimas muuseumis on esindatud nii Eesti kunstiklassika kui ka käesoleva aja kunstnike tööd. 
16. septembrini on Eesti Kunstimuuseumis avatud näitus Eestist pärit kuulsast renessansiaja maalikunstnikust Michel Sittowist.

Fotograaf: KUMU Art Museum

Pirita kloostri varemed

Pirita jõe kaldal kõrguvate Pirita kloostri varemete ajalugu ulatub aastasse 1407, kui asutati Vana-Liivimaa suurim nunnaklooster. Klooster sai oma nime Püha Birgitta järgi ning säilis oma algsel kujul 1577. aastani. Peahoone massiivne fassaad, seinad, keldrid ning surnuaed on säilinud tänapäevani ning kloostri varemed on külastajatele avatud. Suviti korraldatakse varemetes ka kontserte.

Fotograaf: Toomas Tuul

Raekoda

Põhja-Euroopa ja Baltimaade kõige paremini säilinud keskaegne gooti stiilis Tallinna Raekoda valmis 1404. aastal ja täidab tänapäeval linna esindushoone rolli. UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Raekoda on ka muuseum ja kontserdipaik, mis on külastajatele avatud augusti lõpuni. 
Tallinn Cardiga saavad külastajad ronida ka Raekoja torni kellarõdule, kust avaneb maaliline vaade kogu vanalinnale ja selle ümbrusele.

Fotograaf: Tallinn Town Hall

Soodsalt Tallinn Cardiga:

Cantina Carramba

Muuseumikülastuste vahepeal saab kõhtu täita Mehhiko restoranis Cantina Carramba. Kadrioru pargi vahetus läheduses asuv hubane restoran pakub nii tuliseid Mehhiko roogasid kui traditsioonilist tex-mexi. Tallinn Cardiga saab Cantina Carrambas 10% soodustust.

Fotograaf: Paul Meiesaar

Paadilaenutus Pirita jõel

Ilusa ilmaga tasub võtta ette lõbus paadisõit Pirita jõel. Vaikselt ja käänuliselt jõelt avaneb vaade Pirita kloostri varemetele ning ümbritsevale rohelusele. Tallinn Cardiga on 1 tund paadilaenutust lausa 50% soodustusega.

Fotograaf: Bell-Marine

Teile võiks veel meeldida