Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 18..23
HOMME 20..25
ÜLEHOMME 21..26
 

Fotograaf: Krõõt Tarkmeel

Tallinn Card soovitab: kuhu minna ja mida teha Tallinnas

Lisa lemmikute hulka Sinu lemmik!

Autor: visittallinn.ee  •  12.07.2019

Tallinn Card on kõik-ühes vaatamisväärsuste kaart, millega saab tasuta sissepääsu rohkem kui 40 parimasse muuseumisse ja vaatamisväärsusesse, sõita tasuta ühistranspordis, soodustusi ekskursioonidel, meelelahutuskohtades, restoranides ja poodides. Siin lehel jagab Tallinn Cardi tiim Sulle igakuiselt soovitusi, milliseid põnevaid kohti külastada ning mida huvitavat Tallinnas teha.

Tallinn Cardil on hea meel teatada, et alates juulist on meiega liitunud kaks uut ja väga põnevat vaatamisväärsust –Mustpeade maja, kuhu siiani pole individuaalkülastajaid lubatud ja praegugi on külastamine võimalik vaid Tallinn Cardi omanikel, ning Patarei vangla näituseala, kus on säilinud autentsed vangikongid, mahalaskmisruum, koridorid, vanglahoov koos vangide jalutusruumidega ja palju muud. Uute kohtade kõrval pakuvad põnevat avastamist ka teised meie partnerid. Loe edasi, mida põnevat augustis Tallinnas näha võid.

Tasuta Tallinn Cardiga:

Mustpeade maja

Mustpeade maja on üks väheseid Tallinna vanalinnas säilinud renessanssehitisi. Mustpeade vennaskond ühendas noori vallalisi kaupmehi ning nende nimetus on seostatav kaitsepühaku Püha Mauritiusega, kes legendi kohaselt oli Aafrikast pärit mustanahaline ning kelle pea on vennaskonna vapimärk. Neid teati ja tunti kui linna eliiti ning seda mainet hoidsid vennad ülal mitte ainult jõukusega, vaid ka rüütellike kommetega ning isikliku vaprusega. Hoone jäi vennaskonna (hiljem klubi) kooskäimiskohaks 1940. aasta suveni. Väga hea akustikaga saalis korraldatakse tänaseni kontserte ning mitmeid teisi üritusi. Sissepääs Mustpeade majja on Tallinn Cardiga tasuta.

Patarei vangla näituseala

Maikuus avati pikalt suletuna seisnud Patarei vanglas kommunismi ideoloogiat ja kuritegusid ning hoone ajalugu tutvustav näituseala „Kommunism on vangla“. Näituseala hõlmab ligi 1200 ruutmeetrit hoone idatiivas, kus on säilinud ehtne vanglainterjöör ning vangide jalutusboksid hoovis. Näituseala tutvustab kommunismi ideoloogiat ja kuritegusid Eestis ja maailmas. Muuhulgas näeb näitusel vangistatud juudi kunstniku Solomon Geršovi haruldasi pildijäädvustusi Gulagist, okupatsiooniaegse Patarei vangi rasket argipäeva ning Patarei ajalugu alates selle rajamisest 19. sajandil. Patarei ehtsad ruumid, mille hulgas on mahalaskmiskamber, räägivad paljuski enda eest ise.

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu näitus koosneb viiest osast ning viib teekonnale okupatsioonidest vabaduseni. Külastaja viiakse mõtterännakule vabaduse olulisuse ja hapruse üle. Teejuhiks muuseumis on e-giid, mis kõneleb seitsmes keeles (sh eesti keeles ). Erinäitusena loob Vabamu Balti keti juubeliks Telliskivi Loomelinnakusse heliinstallatsiooniga elamusnäituse, mis avatakse 23. augustil – päeval, mil möödub 30 aastat sellest, kui 600 kilomeetri pikkuse Balti keti loomiseks tuli teedele ja tänavatele kokku pea kaks miljonit inimest kolmest Balti riigist. Ulatades üksteisele käed, väljendasid nad ühtset soovi ja püüdlust vabaduse poole. Sissepääs Okupatsioonide ja vabaduse muuseumisse Vabamu on Tallinn Cardiga tasuta, „Balti kett 30“ näituse pilet Telliskivi Loomelinnakus maksab 4 €. 

KGB vangikongid

Tallinna vanalinnas, Pagari tänav 1 hoone keldris asus Nõukogude okupatsiooni ajal üks kurikuulsamaid ja kardetuimaid eeluurimisvanglaid. Pagari tänava kongide näol on tegemist omamoodi vaikiva ja vahetu tunnistajaga, mis kõneleb iga seinapooriga seal aset leidnud inimõiguste ränkadest rikkumistest ja inimvaenulike režiimide kuritegudest. Külastajate ees avaneb kelder kahe koridori, kuue kongi ja ühe kartseriga. Kongid on konserveeritud ning külastajatele avatud säilinud kujul. Juulikuust augusti lõpuni korraldatakse vangikongidesse ka regulaarseid ekskursioone igal kolmapäeval kl 14:00 (inglise keeles). Tunniajase ekskursiooni hind on 8 € külastaja kohta. Individuaalkülastused on Tallinn Cardiga tasuta!

Luscher & Matiesen Eesti Joogikultuuri Muuseum

1929. aastal rajatud Tiesenhauseni majas Toompea nõlval asus üks Eesti suuremaid veinitehaseid, kus tänapäeval on avatud Luscher & Matiesen Eesti Joogikultuuri muuseum. Tutvuda saab veinitehase ja Eesti alkoholitootmise ajalooga ning osta kaasa veini. Tallinn Cardiga saab lisaks sissepääsule ka tasuta kahe veini degusteerimise.

Soodsalt Tallinn Cardiga:

Venekeelne jalgsiekskursioon vanalinnas

Kahetunnise venekeelse jalgsiekskursiooni jooksul juhatab giid jalutuskäiku romantilise hõnguga vanalinna üla- ja all-linnas, tutvustades olulisimaid vaatamisväärsusi ning Tallinna ajalugu. Tallinn Cardiga soodustus 50%.

Platz

Restoran Platz Tallinna kesklinnas modernses Rotermanni kvartalis pakub mitmekülgset menüüd, arvestades ka taimetoitlastega ning gluteeni- või laktoositalumatusega inimestega. Platz on sobiv paik nii kiireks lõunaks kui mitmekäiguliseks õhtusöögiks, perega külastamiseks kui ka seltskondlikuks veiniõhtuks. Tallinn Cardiga soodustus 10%.


Siit said nüüd mitme päeva jagu tegevusi oma Tallinna külastuseks, kuid ära unusta vaadata ka kõiki teisi Tallinn Cardi pakkumisi!

Tallinna muuseumite ja vaatamisväärsuste mugavaks külastuseks, osta oma Tallinn Card meie veebipoest!

Teile võiks veel meeldida