Hea külastaja!

Palun anna meile tagasisidet.

Kui tõenäoliselt soovitaksid Tallinna turismiveebi (visittallinn.ee) oma sõpradele-tuttavatele?“ *

Ei soovita Kindlasti soovitan


Täname, et leidsite aega vastamiseks.

VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 22..27
HOMME 17..22
ÜLEHOMME 18..23
 

Fotograaf: Kaupo Kalda

Fotograaf: Kristina Õllek

Fotograaf: Kaupo Kalda

06.04.2018

Tallinna kultuurikalender pakub aasta ringi värvikirevaid üritusi, mille seast leiab nii klassikalise muusika kontserte, mitmeid erinevaid festivale kui ka enneolematuid ekstreemseid etteasteid. Käesolevas artiklis toome teieni Tallinna kõige olulisemad tippsündmused 2018. aastal.

Tallinn on tõeline festivalilinn. Üle kogu Tallinna toimuvad rahvusvaheliselt menukad üritused kõrvuti hubaste kohaliku kogukonna sündmustega. Nagu tavaks saanud, algab uus aasta Bachi muusikaga, millele sel aastal järgnevad mitmeid olulised sündmused tähistamaks Eesti Vabariigi 100. aastapäeva!  Eesti riigi juubeli tähistamine algas 2017. aasta aprillis, kui möödus sada aastat eestlaste asualade ühendamisest ja lõpeb 2. veebruaril 2020. aastal, mil möödub sada aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. EV100 sündmuste kalendrist leiad infot kõigi EV100 juubeliperioodil toimuvate sündmuste kohta.  Otsi omad lemmikuid ja lisada need oma sündmuste kavva!

Kevad saabub Tallinnasse mitmete muusikafestivalide saatel, nagu näiteks Tallinn Music Week, Eesti muusika päevad ja Jazzkaar. Suvi on aga pigem teemafestivalide päralt, kui külastajaid ootavad nii Tallinna vanalinna päevad, Tallinna keskaja päevad ja Tallinna merepäevad. Selle aasta suvine tipphetk on kindlasti juulis, kui linna kauneim Kadrioru park tähistab oma 300. sünnipäeva. Suvi lõpeb aga traditsioonilise Birgitta festivaliga Pirita kloostri varemetes.

Tulemas on ka rahvusvaheliselt tuntud spordiüritused, kus igaüks saab end proovile panna ja teiste osalejatega mõõtu võtta. Sügisel saab oma vastupidavuse piire katsetada maratonil ja mitmesugustel jooksuüritustel, mis ühtlasi pakuvad võimalust nautida Tallinna vaatamisväärsusi. Talvehooajal on aga tähelepanu keskmes ekstreemsport ja Simple Session.

Sügis on viljakoristusaeg ning siis korraldatakse üle linna mitmesuguseid sügislaatu ja kogukonnaüritusi, näiteks toimub Eesti vabaõhumuuseumis Eesti leiva päev ja Uues Maailmas tänavafestival. Pisut enne aasta lõppu kuulutatakse välja parimad restoranid ja Tallinna restoranide nädal pakub võimalust nautida hooajalisi maitseid. Sügisperioodi oodatuimad kultuuriüritused on kindlasti Eesti suurim käsitöölaat - Mardilaat ning Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF).

Rahvusooperis Estonia etendub igal aastal keskmiselt kümme uut lavastust. Ooperimaja kõrval asub Estonia kontserdisaal, kohaliku muusikaelu üks armastatumaid paiku, kus toimuvad kontserdid peaaegu igal õhtul.

Kõige oodatum üritus on aga kahtlemata Tallinna imeline jõuluturg, mis võtab koha sisse munakividega palistatud Raekoja platsil.

Heida pilk alltoodud üritustele – ehk leiad nende seast midagi põnevat!
Kõiki Tallinnas toimuvaid üritusi vaata sündmuste kalendrist.

Suursündmused jaanuar-juuni

Suursündmused juuli-detsember

Teile võiks veel meeldida