VisitTallinn veebilehe paremaks sirvimiseks soovitame kasutada uuemat brauserit (Google Chrome).


Sulge
TÄNA 6..16
HOMME 6..16
ÜLEHOMME 6..10
 

Tallinna giidi atesteering kehtib 3 aastat. Atesteeringut on võimalik pikendada kahel viisil:

1) giidid, kes omavad 3-aastast atesteeringut, peavad pikendama oma atesteeringu nn giiditegevuse tõendi alusel. Hindamistasu on 29 eurot (vt atesteerimise üldinfo).  Giiditegevuse vorm (vt teksti all) tuleb täita ja vajalikud dokumendid esitada  veebipõhiselt  ajavahemikus 01.02- 01.03.2019. Atesteerimise hindamiskomisjon vaatab esitatud dokumendid läbi ajavahemikus 04.03. - 08.03.2019. Vajadusel küsib komisjon taotlejalt täiendavat teavet. Pikendaja, kes ei saa nõutavat arvu koolitusi tõestada, peab uuesti sooritama teooriaeksami (kirjalik test) 11.03.2019 ning esitama giiditegevuse tõendil ainult ekskursioonide osa. Loetud kirjanduse (soovitusi vt Esmane atesteering/Test) kokkuvõte tuleb esitada eesti keeles. Iga peetud loengu teema läheb kirja ühekordselt st kui ühel teemal peeti 3 aasta jooksul 50 loengut, siis arvestatakse seda ühe koolitusüksusena. Kindlasti tuleb märkida koolituse alla loengu teema.

Kui mingil mõjuval põhjusel on tegeliku pikendamise tähtajast möödunud

1) 1 aasta, siis tuleb taotlejal sooritada teooriaeksam (kirjalik test)

2) 2 või enam aastat, siis tuleb taotlejal sooritada nii teooriaeksam kui ka praktilised eksamid (jalgsi ekskursioon, bussiekskursioon)

Juhul kui taotlejal on võimalik tõestada eelmisest pikendamisest möödunud aastate jooksul tehtud vajaliku arvu ekskursioone ja koolitusi, siis tuleb sooritada ainult teooriaeksam.

Tallinna giidide atesteerimise registreerimisvormi ja giiditegevuse vormi täitmine on kohustuslik. 

2) giid taotleb nende 3 aasta jooksul giidi kutse omistamise komisjonilt giidikutse vastavalt komisjoni poolt kehtestatud korrale. Vajalikud dokumendid tuleb esitada giidide kutse omistamise komisjonile. Giidi kutse olemasolu tõendab riiklik kutsetunnistus. Tallinna giidi atesteering pikeneb kehtiva riikliku kutsetunnistuse alusel juhul, kui kutseeksam on sooritatud Tallinnas. Tallinna giidide atesteerimise registreerimisvormi täitmine on kohustuslik. Kui kutseeksam ei ole sooritatud Tallinnas, tuleb esitada kõik pikendamiseks vajalikud dokumendid. Kutset saab taotleda ainult atesteeringut omav giid.