Sündmused

Elavad aknad Viru tänaval

Jõulukuu nädalavahetustel saab Viru tänaval näha tõelist jõuluime: vanalinna ühe peatänava vaateakendest saavad kui võluväel loetud hetkedeks kontserdi- ja tantsulavad.

29. novembril ja 19. detsembril on aknalavad muusikute päralt, et pakkuda möödujale südant soojendav muusikaline elamus. Aknalavasid süttib järjest niipalju, et soojalt riietatud jalutaja saab Viru tänaval peatuda ning kontserti kuulata terve tunni jagu. 

Kontsertprogrammi paneb kokku Siim Aimla koostöös Georg Otsa muusikakooliga. On klassikalist muusikat, on jazz- ning popmuusikat. Lisaks noortele tähtedele annab 29. novembril vaateakna-kontserdi The Swingin' Sisters ja 19. detsembril Helin-Mari Arder. 

5. ja 20. detsembril ehivad vaateaknaid tantsijad. Ainult kahel päeval püüavad jalutajate pilke kaunid baleriinid ning voolavust ja sürrealismi tekitavad kaasaegsed tantsijad. Eesti Tantsuagentuuri Tantsukooli ja ETA Kompanii tantsijate esituses leiab väikeseid tantsulavastusi klassikalisest tantsust kaasaegse jazzini. Koreograafid ja etenduste lavastajad on ETA Tantsukooli kaasaegse tantsu ning jazz tantsu õpetajad ja koreograafid Helena Pihel, Liisa Laine, Julia Koneva, Ruta Ronja Pakalne ja klassikalise tantsu õpetaja Dagmar Rang-Saal. Viru tänaval näeb etendamas ka professionaalseid tantsukunstnike Valeria Januškevitš ja Joonas Tagelit ning andekaid noori tantsijaid Carolyn Veensalu ja Karmen Teesi Pregelit. Õhtut juhib ning meelt lahutab Aleksandr Žemžurov. Kaasaegse tantsu lühilavastuste kunstnik on Fey Piir.

Võta kohvikust mõnus soe pühadeglögi tee peale kaasa ja jaluta karges talveilmas läbi sära täis muinasjutulise vanalinna imelisi elamusi nautides.

Palun hoia ka vabaõhuüritustel distantsi ning võimalusel kanna maski või kata nina ja suu. Hoiame üksteist!
Jaga