Augustikuu sündmused Tallinnas

  29.07.2020 visittallinn.ee
  August on Tallinnas sündmusterohke: varem toimuma pidanud, aga edasi lükatud festivalidest toimuvad Keskaja Päevad, Tallinn Music Week ja Muuseumiöö, lisaks palju väiksemaid sündmusi. Ja mis kõige toredam - need jagunevad üle linna erinevate asumite vahel.

  Festivalid

  Keskaja Päevade kontserdid, näitused ja töötoad täidavad nii Raekoja platsi, Harjumäe, Hopneri maja kui Katariina kiriku ja Meistrite hoovi õitsva hansaaja hõnguga. Vanalinnas heliseb muusika ka augusti lõpus toimuval noori muusikuid koondaval klassikalise muusika festivalil Kratt. Tallinn Music Weeki laia skaalaga programmist saab sel suvel osa eelkõige Telliskivi ja Noblessneri piirkonnas.  Augustikuu viimase laupäeva pärastlõunast kuni südaööni toimuvad Tallinna Kultuuriöö raames kontserdid, etendused, näitused, vabaõhukino ja põnevad temaatilised ekskursioonid Tallinna südalinnas.

  Kontserdid

  Muusika heliseb augustis vanalinna põnevates paikades - Katariina kirikusNeitsitorni amfiteatrisHopneri Majas ning 20. Augusti väljakul. Suurim muusikasündmus, Eesti taasiseseisvumispäeva, 20. augusti suurkontsert "Roostevaba maailm" kutsub Lauluväljakule kuulama Ruja tuntumaid laule, mis seekord aga kõlavad ilma lauljateta. Esitajateks on Eesti esindusorkester ERSO, lisaks rokkbänd ja loomulikult Rein Rannap klaveril.

  Muuseumiöö ja uued näitused

  Maikuine Muuseumiöö on siirdunud augusti lõppu ja selle teemaks on "Öös on aega". Muuseumid kutsuvad kaasa mõtlema, mida me ajaga peale hakkame, kuidas aeg kulgeb, kuhu aeg kaob ja millises ajas me üldse elame ja kuidas aega mõõdetakse.

  Kesksuvi toob Fotografiskasse uue näituse „Veekindel süda“, mille autoriks on noor Leedu uue meedia kunstnik Ignas Pavliukevičius, kes seob oma tehnoloogiakire interaktiivse meedia ja kaasaegse kunstiga. Arhitektuurimuuseum kutsub oma uue näitusega ajareisile 20. sajandi suvilakultuuri lätetele, tutvustades nõukogudeaegset suvituskultuuri ja modernset arhitektuuri. Kumu kunstimuuseumi seni suurim ülevaatenäitus Ado Vabbe loomingust avab avangardistina alustanud kunstniku eripalgelisi loomeetappe ja neis esile kerkinud teemasid.

  Augustis pakuvad erinevaid temaaatilisi ekskursioone ka Tallinna Linnamuuseum ja Eesti Vabaõhumuuseum. Näiteks, võite osa saada Eesti Vabaõhumuuseumis toimuvatest talutööde neljapäevadest. 

  Kas teadsid, et suveperioodil on kõigis Eesti Kunstimuuseumi filiaalides (Kumu kunstimuuseumis, Kadrioru kunstimuuseumis, Niguliste, Mikkeli ja Adamson-Ericu muuseumis.) kolmeka kolmapäevad, mis tähendab, et sisse pääseb kolme euro eest?

  Varia

  Kas teadsid, et Loomaaias toimuvad vabaõhu muusikakolmapäevad, elevandipäev ning loomaaia sünnipäev? 

  Kel huvi, saab ühineda ka Botaanikaaias toimuvate erinevate teemapäevadega - "Aleksander Niine 110", "Vikatiga niitmise päev", "Ürdid maitseks ja raviks", "Kanepipäev", "Püsikutepäev" ning "Tomatipidu". 
  Tallinnaga tutvumise teeb lihtsaks ja mugavaks Tallinn Card, millega saab külastada enam kui 40 Tallinna muuseumit, atraktsiooni, vaatamisväärsust ning kasutada ühistransporti ja saada soodustusi.