For the best VisitTallinn web experience please use Google Chrome.


Close
TODAY 3..7
TOMORROW 3..7
DAY AFTER TOMORROW 7..10
 

Opera Gala. Christmas concert

Add to Favourites Your favourite!

Time

27.12.2019 19:00

Website

Visit website

Contact

raekoda@tallinnlv.ee

+372 645 7900

Information

More

Opera Gala. Christmas concert

27.12.2019.a. toimub Tallinna Raekojas jõulukontsert. See on muutunud juba heaks traditsiooniks, et jõulude ajal tulevad kokku tuntud artistid nii Eestist kui ka välismaalt, et esitada populaarseid klassikalise muusika teoseid ning kontserdi külastajatele avaneb imekaunis vaade Raekoja platsi jõulukuusele. Kontserdi traditsiooniline esineja on sopran Maria Veretenina, kes on rahvusvaheliste konkursside laureaat ja on esindanud Eestit mitmetel kuulsatel lavadel. Maria Veretenina on sündinud Eestis ja elab Inglismaal, andes kontserte nii Suurbritannias kui ka mujal maailmas. Tal on erakordne hääl ulatusega 4,5 oktaavi. Üks kõige olulisemaid ja tähtsamaid sündmusi tema lauljateel oli hiljutine esinemine Londonis Printsi Charles’ile. Lauljatar on üles astunud paljudes Euroopa riikides, sh Rootsi, Soome, Venemaa, Itaalia, Hispaania, Austria, Ungari, Saksamaa ja Suurbritannia. Maria laulab erinevates muusikažanrites ning on esinenud parimates kontserdisaalides üle maailma. 2017. aastal esines ta suure eduga heategevuslikul Ballil Londonis kuulsas ja luksuslikus Drapper’s Hall’is, mille järgselt lääne ajakirjandus kirjutas, et laulja oli "üks kõige muljetavaldavamaid esitajaid, näidates suurepärast vokaalset võimekust".
Maria Veretenina on pälvinud suurel hulgal auhindu erinevatel konkurssidel, kus üks viimastest on Grand Prix inglise muusika ja vene romansside rahvusvahelisel konkursil Londonis Royal College of Music'us.Klaveril saadab kontserdit Eesti üks parimaid klaverisaatjaid Piia Paemurru. Ta lõpetas 1986. a. Tallinna Konservatooriumi prof. Laine Metsa klaveriklassis ja kaitses magistrikraadi klaveri erialal 1999. aastal. Praegu töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana.
Piia Paemurru on nii solisti kui ka ansamblistina esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Venemaal, Lätis ja Leedus. Kontserttegevus on teda kokku viinud selliste lauljatega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund ja teised. Tema ansamblipartneriteks on olnud mitmed instrumentalistid, nende hulgas Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, ja Vahur Vurm.
Piia Paemurru on pälvinud mitmel lauljate võistlustel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel Klaudia Taevi nimelisel ooperilauljate konkursil.Külalisesinejatena on kontserdist osa võtnud mitmed tuntud artistid (sopran Rootsist Marianne Folkestad Jahren, bass Denis Sedov, Venemaa/Iisrael, Kristi Mühling, kannel, Eesti, Eduard Kiprsky, klaver, Mariinski teater, Venemaa). Sellel aastal on meil suur au ja rõõm kutsuda külalisesinejaks Rahvusooper Estonia solisti Priit Volmeri. Priit Volmer lõpetas 2000. aastal Henn Pai lauluklassi Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Aastatel 2000–2004 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias professor Virgilijus Noreika, professor Matti Pelo ja professor Jaakko Ryhäneni juhendamisel. Aastast 2004 on ta professor Jaakko Ryhäneni juures magistriõppes. 1998–2000 laulis ta teater Vanemuise ooperikooris ja 2000–2004 Rahvusooper Estonia ooperikooris, aastast 2004 on Rahvusooper Estonia solist. Aastast 2013 laulab Priit Volmer külalisena Bonni Ooperis.Kontserdil kõlavad aariad tuntud ooperitest ja kaunid jõululaulud. Kindlasti on see kontsert kaunis kingitus nii Tallinna elanikele kui ka külalistele, kellele avaneb ka suurepärane võimalus külastada Tallinna ajaloolist Raekoda. 

Time

27.12.2019 19:00

Website

Visit website

Contact

raekoda@tallinnlv.ee

+372 645 7900

Information

More

Buy tickets at Piletilevi.ee Buy tickets
Filters:
See & Do
Eat & Drink
Plan
Tallinn Card
Venues
Accessibility
Clear filters

Click on the map to use it

You might also like